AKTUALNIE POSZUKUJEMY

Ilustrator (Odo)

KRAKÓW / ZDALNIE

Od pewnego czasu, razem z naszymi przyjaciółmi ze studia Letko pracujemy nad fantastycznym serialem dla najmłodszych. Odo to tytułowy bohater przezabawnego serialu dla dziecięcej widowni na całym świecie. No sami popatrzcie jaki kochany! A do tego jest w potrzebie i wspólnie z nami poszukuje ilustratorów. Zerknijcie na ogłoszenie poniżej i chodźcie do nas!

Opis stanowiska:

Jakie zadania czekają na Ciebie?
- wykonywanie layoutów i finalnych teł
- projektowanie i kolorowanie assetów (teł, rekwizytów, kostiumów)
- projektowanie postaci
- praca pod okiem doświadczonego art directora
- zrozumienie, respektowanie i podtrzymanie stylu wyznaczonego przez art directora i reżysera

- chcesz się uczyć i rozwijać (w pracy i poza nią)
- umiesz pracować samodzielnie, ale lubisz też pracę w grupie
- lubisz i umiesz się komunikować, w końcu czeka nas praca zespołowa!
- kreatywność Cię rozsadza, ale gdy trzeba - potrafisz też ją ujarzmić, respektując wyznaczone przez projekt restrykcje stylu
- nie straszna ci konstruktywna krytyka : )
- wykazujesz się zaangażowaniem i wysoką motywacją do pracy (kochasz to, co robisz i wkładasz w to dużo serca ❤️)
- odpowiedzialność, terminowość, systematyczność i cierpliwość - nie są Ci obce
- umiesz zarządzać swoim czasem

Czego szukamy w kandydacie idealnym?
- znajomości programów z pakietu Adobe (Photoshop, Illustrator)
- umiejętności rysowania i malowania (praktyczna wiedza nt. perspektywy, koloru i światła, kompozycji oraz dizajnu)
- biegłości w szkicowaniu
- elastyczności: umiejętność dostosowania się do zadanej stylistyki projektu
- umiejętności tworzenia ilustracji (teł, rekwizytów)
- znajomości j. angielskiego w stopniu pozwalającym na pisemną komunikację (przede wszystkim pracę z anglojęzycznymi materiałami produkcyjnymi)

Dodatkowo zapunktujesz jeśli:
- potrafisz projektować postaci
- znasz podstawy programów z pakietu Harmony (Storyboard Pro, Toon Boom) - w celu przygotowywania plików dla animatorów
- miałeś styczność z aplikacjami do zarządzania produkcją (np. Asana, Ftrack)
- pracowałeś już we współdzielonych strukturach plików (np. korzystałeś z Dropbox)
- brałeś wcześniej udział w projekcie długoterminowym, będąc częścią większego teamu
- interesujesz się szeroko pojętą animacją 2D

Co my możemy Ci zaoferować?
- udział w dużej, międzynarodowej produkcji, to będzie hit!
- możliwość tworzenia dla bardzo wdzięcznej grupy docelowej (dzieciaki górą!)
- pracę w ekipie super zaangażowanych, ambitnych, doświadczonych i kochających swoją pracę ludzi
- pracę zdalną a w razie potrzeby biuro w samym sercu Krakowa (hejnał zgadujemy już po jednej nutce!)
- pakiet ubezpieczeń i benefitów

O serialu:

"Odo"  to komediowy serial o mądrym przesłaniu skierowany do dziecięcej widowni na całym świecie. Jego bohaterem jest tytułowa sówka, która nie lubi spać w dzień. Rodzice wysyłają Odo na letni obóz dla ptaków gdzie bohater przeżyje wiele niezapomnianych przygód.

Poprzez formularz obok - prześlij nam swoje zgłoszenie, wyjaśnij, dlaczego chcesz z nami pracować i załącz CV oraz portfolio.

Wybrane osoby będziemy zapraszać do kolejnych etapów (rozmowy rekrutacyjnej i testu).

Junior Illustrator (dział reklamy)

KRAKÓW

Szukamy Junior illustratora do działu reklamowego, docelowo do pracy z nami na miejscu, w Krakowie.

O nas:

Dział reklamowy Studio Pigeon to zgrany zespół nieprzekraczający 15 osób. Nad stroną kreatywną czuwa łącznie sześć osób: dwóch Creative Directorów, Art Director, ilustratorka i dwoje animatorów.

Pracujemy we wszechstronnych technikach i stylach - od projektów wektorowych przez rastrowe, po animacje 3D i kolaże.

Szukamy ilustratora-pasjonata na początku swojej kariery, który ma wyczucie w różnych stylach ilustracyjnych oraz chęć do nauki. Wszelkie doświadczenie przy pracy komercyjnej jest mile widziane.

Oprócz umiejętności kluczowa jest dla nas Twoja osobowość. Ponieważ praca w animacji to sport zespołowy, szukamy kogoś kto potrafi się odnaleźć w drużynie, komunikować swoje potrzeby i rozumie również potrzeby zespołu.

O stanowisku:

Stanowisko Junior Illustrator jest początkiem drogi rozwoju na stanowisku ilustratora w branży animacyjnej. Jako Junior Illustrator będziesz odpowiedzialny/a za wsparcie zespołu kreatywnego.

Do Twoich obowiązków będzie należało wykonywanie ilustracji, ich przygotowanie techniczne pod animację, praca nad konceptami i storyboardami przy wsparciu Art Directora i pozostałych kreatywnych.

Wykształcenie kierunkowe jest mile widziane, ale niekonieczne.

Od kandydata oczekujemy znajomości Adobe Illustratora i Photoshopa na poziomie umożliwiającym pracę.

Co zapewniamy:

- Solidne wdrożenie i dokładne zaplanowanie Twojego rozwoju.

- Kartę multisport i pakiet zdrowotny po okresie próbnym.

- W pełni wyposażone stanowisko do pracy.

- miesiąc okresu próbnego

Kandydatów prosimy o załączenie:

- Portfolio - najlepiej w formie linka do strony www, Behance, ArtStation, itp. lub w formie pdfa.

- CV - w formie online lub w formie pdfa. W CV prosimy o dodanie zapisu o przetwarzaniu danych: “I give consent for my personal data included in the recruitment form to be processed by Studio Pigeon sp. zoo (limited liability company) with its registered seat in Cracow for the purposes of recruitment.”

* Prosimy o przesłanie materiałów w formacie pdf z klikalnymi linkami

- Do wybranych osób postaramy odezwać się w ciągu miesiąca od zgłoszenia

- Z wybranymi kandydatami będziemy chcieli odbyć około godzinną rozmowę rekrutacyjną, aby lepiej się poznać. Tematy rozmów zostaną indywidualnie dopasowane do każdego kandydata.

- Realny moment zatrudnienia wypadałby na kwiecień/maj 2021.

- W momencie rozpoczęcia współpracy umawiamy się na miesiąc okresu próbnego, po którym podejmiemy decyzję dotyczącą dalszej współpracy.

- Ze względu na sytuację rozpatrzymy początkową możliwość pracy zdalnej. Ponieważ jesteśmy zespołem, docelowo chcielibyśmy jednak żebyś był/była z nami na miejscu, w Krakowie. Nasze biuro mieści się w ścisłym centrum, przy ul. Starowiślnej.

- Jeśli uważasz że Twoje kompetencje przekraczają kompetencje juniorskie również chętnie rozpatrzymy Twoje zgłoszenie.

Prześlij nam swoje zgłoszenie używając formularza obok. Załącz swoje CV i wybierz z listy stanowisk: "Junior Illustrator".

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! <3